Q
Proč není možné vyčistit filtr na 100%
ANení to možné technologicky. Zákazníci k nám nosí už filtry zanesené a samotný vnitřek filtru je již částečně poškozený. Oprava poškozené části není již možná. V podstatě lze říci, že vyčistíme 100% z těch částí filtru, které jsou v pořádku. Jelikož však ani nový filtr nemusí být uvnitř z 100% v pořádku, deklarujeme „pouze“ 98%, aby nedocházelo ke klamání zákazníka.
Q
Je DPF filtr potřebný k samotné jízdě?
AV podstatě není. Lze jej se samozřejmě vymontovat a jezdit dál. Toto platí pouze na Slovensku. V okolních zemích Vám bude po zjištění, že jste filtr odstranili, okamžitě odebrán technický průkaz. Neprojdete také EK. Proto je rozhodně výhodnější nechat si filtr vyčistit, než investovat do nového.
Q
Jaké jsou ceny vyčištění DPF filtru?
ACeny si prosím prohlédněte v sekci „ceník“. Ceny jsme nastavovali tak, aby se Vám vyčištění a tedy znovuobnovení filtru na 98% původního stavu skutečně vyplatilo.
Q
Jak zjistím, že jste filtr skutečně vyčistili na 98%, jak deklarujete?
AJe to jednoduché. V prvé řadě bude Vaše auto opět plně funkční. A samozřejmě od nás obdržíte protokol o vyčištění filtru.
Q
Od kdy bude platit norma Euro 6, která upravuje používání automobilů s DPF filty?
ANorma Euro 6 vstoupila v platnost v září 2014. Od tohoto data je každá automobilová společnost povinna uvádět nové modely, které se pohybují ve stanovených emisních limitech. Ve srovnání s předchozími dvěma nařízeními se šestka zaměřuje zejména na oxidy dusíku. Kromě osobních aut platí i pro lehká užitková vozidla. Tlak emisních norem snížil množství pevných částic produkovaných naftovými motory zhruba o 100 procent.